x
sadsad x
asdasd

Baskılı Ürünlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

14 Kasım 2021
Baskılı Ürünlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişiye özel olarak hazırlanan baskılı ürünler, günümüzün en sık tercih edilen hediyeleri arasındadır. Ayrıca kendi yaşam tarzını yansıtmak isteyen çoğu kişi de kişiye özel olarak hazırlanmış baskılı ürünleri kullanıyor. Baskılı ürünler her geçen gün daha da popüler hale gelirken, maalesef bazı ürünlerde hatalı baskılar ya da kalitesiz baskılar ile de karşılaşmak mümkün. Bu yüzden baskılı ürünler alırken bazı detayları bilmenizde fayda var. Yazımızda size yardımcı olacak baskı kalitesinin önemi ve ürün kalitesinin önemi hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Baskı Kalitesinin Önemi

baskikalitesi

Baskılı ürünlerde kaliteyi belirleyen en önemli detaylardan biri baskı kalitesidir. Ürünlerin üzerine baskı yapılabilmesi için ürüne göre farklı baskı teknikleri kullanılabilmektedir. Her baskı tekniği farklı kalitede de olabilmektedir. Tişört için farklı baskı teknikleri kullanılabileceği gibi kâğıt için farklı baskı teknikleri kullanılabilir. Uygulanan teknik, kaliteli ve kalıcı bir teknik olduğunda ise baskılı ürününüzün kullanımı daha uzun süreli olacaktır. Kalitesiz baskılar, baskının zaman içerisinde soluklaşmasına, dökülmesine ya da yok olmasına neden olabilir. Bunun için baskılı ürün almadan önce satın alacağınız yerden hangi baskı tekniğini kullandığını öğrenebilirsiniz ya da baskının kalitesi ile ilgili açıklamalardan fikir sahibi olabilirsiniz. Unutmayın doğru şekilde ve kaliteli yapılmış bir baskı yapılması, baskılı ürünü daha uzun süre kullanmanızı sağlar. 

Ürün Kalitesinin Önemi

urunkalitesininonemi

Baskılı ürünlerde kaliteyi belirleyen bir diğer detay ise ürün kalitesinin önemidir. Baskılı üründe baskı kalitesi ne kadar iyi olursa olsun eğer kullanılan malzeme kalitesiz ise istemediğiniz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü kalitesiz malzeme, ürünün daha az kullanışlı ve daha dayanıksız olması demektir. Bu yüzden baskılı ürün alırken baskı ve ürün kalitesini aynı anda değerlendirmelisiniz. Örneğin, alacağınız baskılı ürün bir tişört ise hangi kumaştan üretildiğine dikkat etmelisiniz. Baskı kalitesi ne kadar iyi olursa olsun baskı için elverişli bir kumaş kullanılmıyor ise tişört üzerindeki baskı zamanla soyulacak ve dökülecektir.

Tisho ekibi olarak bu yazımızda baskılı ürünlerde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vermeye çalıştık. Eğer siz de kişiye özel tasarlanmış baskılı ürünlere sahip olmak istiyorsanız sitemizde bulunan farklı modellere göz atabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir: 5 ADIMDA KENDİ TİŞÖRTÜNÜ TASARLA

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.